Гігієна порожнини рота

Гігієна порожнини рота — це частина культури сучасної людини , яка завжди повинна бути невід’ємною.

А чи знаєте ви, що саме правильний догляд за ротовою порожниною може на 85-90% забезпечити здоров’я ваших зубів ? Якщо не проводити правильну і регулярну гігієну порожнини свого рота, зуби можуть зіпсуватися ще в молодому віці.

Не рідше двох разів на день слід чистити зуби за допомогою якісної зубної щітки і правильно підібраною пасти: відразу після сніданку і перед сном ввечері. Звичайно, в ідеалі чистка зубів повинна проводитися після кожного вашого прийому їжі. Загальний час, що витрачається на чистку зубів, має становити близько 3-5 хвилин. Важливо пам’ятати, що необхідний обсяг пасти зубної не повинен бути за розміром більше горошини. Насправді, зуби не паста чистить, а щітка. Паста лише має протимікробну і дезодоруючу дію, освіжає порожнину рота, робить чистку зубів приємною. Зубну щітку можна користуватися не більше двох або ж трьох місяців. Бажано підбирати щітки м’якої і середнього ступеня жорсткості, та звертатися до стоматологічна клініка .

Звичайно, якщо зубна щітка не завжди після прийому їжі доступна, слід добре прополоскати рот водою або ж спеціальним ополіскувачем. Як варіант, завжди можна скористатися якісним жувальною гумкою.

Зубні нитки також є важливим компонентом гігієни порожнини рота , так як сприяє гарному вичищення міжзубних проміжків від різних гнильних залишків їжі. Нею слід користуватися кожен раз, як ви поїсте.

Негативний вплив на зуби і здоров’я в цілому надає куріння.

Вагому роль у здоров’ї зубів відіграє збалансоване харчування.

Для профілактики всіляких захворювань ротової порожнини потрібно:

  • обмежити вживання тієї їжі, яка містить вуглеводи — цукор, шоколад, цукерки;
  • виключити їх вживання між прийомами їжі, а також на ніч;
  • якомога частіше вживати сирі фрукти і овочі, так як вони сприяють природному видалення зубного нальоту і залишків їжі — самоочищення порожнини рота ;
  • вживати продукти, які сприяють збільшенню освіти слини, наприклад, кислі овочі, м’ясні і капустяні бульйони;
  • включати в раціон фторо- і кальце-, і фосфоро-містять продукти.

Важливим моментом в збереженні наших зубів є своєчасне надходження в організм вітамінів.

Отже, дбати про своїх зубах слід починати з самого моменту народження, що забезпечить гарну посмішку на все життя. Гігієна рота — ось що гарантує гарне здоров’я ваших зубів .